رژیم غذایی علمی و اصولی (و مقایسه آن با رژیمهای دیگر)

رژیم غذایی علمی و اصولی (و مقایسه آن با رژیمهای دیگر)

رژیم غذایی علمی و اصولی (و مقایسه آن با رژیمهای دیگر)

Blog Article

یکی از عواملی که باعث کاهش وزن می شود، کم خوابی و عدم استراحت کافی است، بنابراین باید به اندازه کافی و حدود ۸ ساعت بخوابید تا دچار کاهش وزن نشوید و به میزان لازم وزن اضافه کنید. اگرچه ممکن است، افزایش نیم کیلوگرم یا یک کیلوگرم در هفته کم به نظر برسد، اما وقتی در ماه سنجیده شود، ملاحظه می کنید که می شود، حدود ۴ کیلوگرم در ماه که بسیار میزان خوب و معقولی می باشد. دیدید وقتی بنزین رو به اتمام هست، آلارم بنزین روشن میشه و شروع می کنه به بوق زدن. با این حال کاهش وزن ناگهانی ممکن است به دلیل یکی از مشکلاتی باشد که در این مقاله برای شما ارائه شده است. معمولا، پزشکان دلیل لاغری را بر پایه سه مورد می دانند: ژنتیک، سوختن کالری بیشتر از آن مقدار که بدن دریافت می کند و فعالیت زیاد. نکته ای که در این جا می توان به آن اشاره نمود این می باشد که متخصص تذیه برای چاق شدن شما، همان پارامتر بی ام آی را که در قسمت های قبلی به آن اشاره داشتیم را مورد بررسی قرار داده و بر اساس عددی که در فاکتور بی ام آی وجود دارد، میزان کالری روزانه ای که بدن شما نیاز دارد، را مورد سنجش و تشخیص قرار می دهد و بر اساس آن، یک برنامه ی مناسب تغذیه را برای شما تنظیم می نماید.


رژیم غذایی اصولی

چون یک فرد متخصص ایشان را مورد بررسی و معاینات علمی قرار داده و بر اساس شرایط جسمی و پارامتر بی ام آی، آن برنامه را تنظیم و به ایشان ارائه نماوده است. گاهی متخصص تغذیه تصمیم میگیرد که میزان کاهش وزن فرد در هر ماه بیشتر یا کمتر از این مقدار باشد و همانطور که گفته شد، این موضوع به هدف مراجعه کننده و تصمیم دکتر تغذیه با توجه به شرایط فرد بستگی دارد. بنابراین باید به متخصص تغذیه مراجعه کند تا بنابر شرایط و وضعیت بدنی فرد رژیم و برنامه غذایی جدیدی به او داده شود و بر اساس آن دوباره بتواند وزن اضافه کند. مطمئنا شرایط بدنی و وضعیت سلامتی همه ی افراد مانند هم نمی باشد، لذا شما مجاز نیستید طبق برنامه و رژیم غذایی دیگر افراد و آشنایان خود عمل نمایید. این روغن های ناسالم برای جایگزین های سالم تر مانند روغن زیتون بکر، روغن آووکادو و یا روغن نارگیل را مبادله می کنند. علاوه بر این با نوشتن مواد غذایی که در هر وعده مصرف می کنید، می توانید متوجه شوید که در هر وعده غذایی چه مقدار کالری جذب می کنید و به این ترتیب با تغییر مقدار یا نوع غذاهای مصرفی بهتر و سریع تر می توان به میزان کالری مورد نیاز و همچنین غذاهای لازم برای رسیدن به این میزان کالری دست یافت.


همیشه برای رسیدن به نتیجه مطلوب امیدوار باشید و مطمئن باشید که می توانید به وزن ایده آل تان و اندام متناسب دست پیدا کنید، تنها اگر پیوسته و مداوم بر اساس برنامه غذایی تان پیش بروید و مرحله به مرحله پیشرفت کارتان را به متخصص تغذیه تان گزارش دهید تا اگر از پیشرفت در مرحله ای ناراضی بودید با نظر متخصص تغذیه بتوانید آن مرحله را تغییر دهید، یا برنامه غذایی بهتر و مفید تری را دریافت کنید. طبق گفته های فوق می توانید اهمیت اندازه گیری وزن در پایان هفته را درک کنید. از دیگر مزیت های اندازه گیری وزن در پایان هفته این است که اگر به ثبات وزن رسیدید متوجه آن خواهید شد. زمانی که از برنامه غذایی موثر و سالم استفاده می کنید، حتما در پایان هفته وزن خود را اندازه بگیرید. حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید تا علت ثبات وزن تشخیص داده شود و در صورت عدم وجود مشکلی خاص، رژیم غذایی تغییر داده شود.


چوندر این صورت ممکن است، نه تنها به نتیجه وزنی دلخواه نرسید، بلکه مشکلاتی نیز برای شما پیش بیاید. پس بهتر است، شما نیز به یک متخصص تغذیه برای چاق شدن خود مراجعه نمایید و یک برنامه ی مناسب غذایی را از ایشان دریافت نمایید. باز هم به شما پیشنهاد می کنیم که به عنوان یکی از بهترین متخصص های تغذیه برای چاق شدن و افزایش وزن به جناب دکتر کوهدانی مراجعه فرمایید. بهترین روش های لاغری برای افراد چاق ؛ چربی سوزی ویژه و تغذیه مناسب زیر نظر پزشک حرفه ای تجربه نمایید. قبل از استفاده از قرصهای لاغری، نظر کسانی که قبلا از این قرصها استفاده کردهاند را بپرسید. رژیم لاغری زیر نظر پزشک! تحقیقات نشان می دهد رژیم های کم کربوهیدرات یا آن هایی که مصرف غلات در آن ها محدود است، نسبت به رژیم های کم کالری منجر به کاهش وزن سریع تری می شوند. میوه کامل بخورید ، اما آبمیوه را در کل محدود کنید یا از خوردن آن خودداری نمایید. در واقع برنامه غذایی ایشان برای خود آن ها تنظیم شده است. طرز تفکر، اعتماد به نفس، تصویری که از خودتان دارید و در واقع حس و حالتان تاثیر بسیار زیادی در روند کاهش وزن دارد.

more info

Report this page